Edukacja to niezbędny element w życiorysie każdego pracownika. Żeby zdobyć ciekawą i dobrze płatną pracę trzeba wybrać odpowiednią szkołę.
Dziś kiedy konkurencja na rynku pracy jest olbrzymia nie można zapominać o tym, że wybór musi trafny, bo właśnie te edukacyjne decyzje przekładają się na późniejsze życie. Kończąc podstawowy pakiet szkół od gimnazjum poprzez szkołę zawodową lub średnią na szkole wyższej kończąc, należy pamiętać, że takie wykształcenie wcale nie zwalnia nas z wysiłku ciągłego dokształcania.

Absolwenci studiów często inwestują w studia podyplomowe, jednak o wiele tańszym, a często nie odbiegającym poziomem wiedzy i praktyk zamiennikiem są kursy i szkolenia. Dobrze wybrane zapewniają certyfikat ukończenia ze znakiem jakości honorowanym w całej Europie. Na szkoleniu doskonalimy jakiś wycinek wiedzy, którą posiadamy w stopniu ogólnym. Taka forma kształcenia sprawia, że podnosimy dotychczasowe kwalifikacje. Jeśli mamy już tytuł wymagany na danym stanowisku, to po co łożyć pieniądze na następny kierunek studiów, skoro można taką samą wiedzę zdobyć, zapisując się na kurs. Przed zapisaniem się na interesujący nas kurs warto prześledzić, co oferuje nam rynek edukacyjny.

Oferta szkoleń, warsztatów, kursów, a także konferencji, w których możemy brać udział jako gość lub prelegent jest bardzo szeroka, często spełnia aktualne zapotrzebowanie rynku pracy. Jakoś oferowanej usługi możemy sprawdzić, czytając opinie kończących kurs, możemy także pokusić się o zadanie pytania na forach internetowych, jeśli ktoś zraził się do organizatora szkoleń, na pewno napisze o tym na forum. Porównując ceny konkretnych produktów edukacyjnych weźmy pod uwagę ilość oferowanych godzin, bazę dydaktyczną – możliwość ćwiczenia na sprzęcie, dostęp do pracowni komputerowej, a także czy oferowane szkolenie, konferencja itp. zawiera w cenie materiały.

Reklamy kursów często nie zawierają pełnej informacji o tym, co się na taki edukacyjny projekt składa, jeśli jest podana cena promocyjna często równocześnie uszczuplono ilość godzin przeznaczoną na szkolenie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *