Powinno się mieć świadomość tego, że mięśnie dna miednicy, inaczej mięśnie Kegla, to niezwykle istotna partia mięśniowa, która jest odpowiedzialna m.in. za utrzymanie moczu (szczególnie gdy mówimy o kobietach). Takowe mięśnie podtrzymują również w prawidłowej pozycji narządy które znajdują się w naszej miednicy. Z tej racji właściwie każdy z nas powinien w porządny sposób zadbać o to, aby były one zarówno mocne jak i sprawne, ale również nie były za bardzo napięte. Mięśnie dna naszej miednicy pilnują utrzymanie moczu w naszym pęcherzu a także różnych narządów w brzusznej jamie, czego niewątpliwie nie da się także ukryć.

W naszym centrum terapii Dna miednicy w profesjonalny sposób staramy się realizować jak najbardziej przyjemne (jak to tylko możliwe) fizjoterapeutyczne efekty, oferować niezwykle potrzebną pomoc na najwyższym poziomie, pacjentom z z ginekologicznymi, urologicznymi i proktologicznymi problemami. W tego typu problemach ogromnie istotny jest aspekt powiązany z osobistym podejściem do wszystkich pacjentów. Jeśli posiadasz przykrości związane z nietrzymaniem moczu, nadreaktywnym pęcherzem, bolesnym współżyciem, zespołem bólowym miednicy, obniżeniem narządów miednicy mniejszej, bliznami krocza, zaparciami, endometriozą czy też chociażby zabiegami operacyjnymi, wówczas bez żadnych wątpliwości warto skorzystać z naszych profesjonalnych usług.

Ponadto, na ćwiczenia na wzmocnienie mięśni dna miednicy także warto zwrócić szczególną uwagę. Istnieje możliwość wykonywania ich zarówno stojąc, leżąc jak i siedząc. Fakt odnoszący się do tego, że przerwa między skurczami powinna być mniej więcej tak samo długa jak sam skurcz, podczas prowadzenia kilku powtórzeń skurczów mięśni dna miednicy jest równie ważny. Podczas gdy dojdziemy do kunsztu, ćwiczyć mięśnie dna miednicy możemy zasadniczo w każdej możliwej sytuacji, na przykład w trakcie wracania autobusem do domu bądź siedząc przed komputerem. Ćwiczenia regularne wzmacniają mięśnie a także zapewniają lepsze wsparcie dla narządów miednicy mniejszej. Jest to wyjątkowo ważne w okresie ciąży.}

Tagi: Zdrowie

Brak komentarzy

Zostaw komentarz