Warto być świadomym tego, że jeżeli chodzi o mięśnie dna miednicy, bądź określane jako mięśnie Kegla, to niezmiernie ważna partia mięśniowa, która odpowiedzialna jest m.in. za utrzymywanie moczu (zwłaszcza w przypadku kobiet). Wspomniane mięśnie utrzymują także w poprawnej pozycji narządy mieszczące się w miednicy. Z tej racji właściwie każdy z nas powinien w przyzwoity sposób zatroszczyć się o to, aby były one zarówno sprawne jak i mocne, ale też nie były aż nazbyt napięte. Trudno też ukryć, że mięśnie dna naszej miednicy odpowiadają za prawidłowe utrzymanie moczu w naszym pęcherzu i dodatkowo innych poszczególnych narządów w jamie brzusznej.

My, jako pracownicy centrum terapii Dna miednicy w należyty sposób staramy się uzyskiwać możliwie najprzyjemniejsze fizjoterapeutyczne efekty, oferować niezwykle potrzebną pomoc na najwyższym poziomie, klientom z problemami ginekologicznymi, urologicznymi i proktologicznymi. W tego rodzaju przeszkodach szczególnie istotny jest aspekt powiązany z osobistym podejściem do każdego pacjenta lub też pacjentki. Jeśli posiadasz przykrości związane z nietrzymaniem moczu, nadreaktywnym pęcherzem, bolesnym współżyciem, zespołem bólowym miednicy, obniżeniem narządów miednicy mniejszej, bliznami krocza, zaparciami, endometriozą czy też chociażby zabiegami operacyjnymi, wówczas bez żadnych wątpliwości warto skorzystać z naszych profesjonalnych usług.

Na dodatek, na ćwiczenia wzmacniające mięśnie dna miednicy również warto zwrócić uwagę. Na siedząco, na stojąco jak i na leżąco także istnieje możliwość wykonywania ich. Powinno się prowadzić kilka powtórzeń skurczów mięśni dna miednicy takim sposobem, aby przerwa pomiędzy skurczami była mniej więcej tak samo długa, jak sam skurcz. Gdy uzyskamy kunszt, ćwiczyć mięśnie dna miednicy możemy właściwie w każdej możliwej sytuacji, chociażby w trakcie wracania autobusem do domu lub też siedząc przed komputerem. Cykliczne ćwiczenia wzmacniają mięśnie a także zapewniają lepsze wsparcie dla narządów miednicy mniejszej. W okresie ciąży jest to szczególnie ważne.}

Tagi: Zdrowie

Brak komentarzy

Zostaw komentarz