Należy mieć świadomość tego, że mięśnie dna miednicy, lub też nazywane jako mięśnie Kegla, to ogromnie istotna grupa mięśni, która jest odpowiedzialna między innymi za utrzymywanie moczu (szczególnie gdy mówimy o kobietach). Mięśnie te utrzymują także w poprawnej pozycji narządy znajdujące się w miednicy. Oprócz tego, że powinny być one sprawne i mocne, każdy z nas powinien zadbać o to, aby nie były zbyt napięte. Mięśnie dna naszej miednicy odpowiedzialne są za utrzymywanie moczu w naszym pęcherzu i dodatkowo innych poszczególnych narządów w jamie brzusznej, co niewątpliwie trudno także ukryć.

W naszym centrum terapii Dna miednicy w adekwatny sposób staramy się dokonywać najbardziej pozytywne - jak to tylko możliwe - fizjoterapeutyczne efekty, dostarczać niezwykle potrzebną pomoc na najwyższym poziomie, pacjentom z problemami ginekologicznymi, urologicznymi a także proktologicznymi. Przy tego typu komplikacjach szczególnie ważny jest aspekt związany z osobistym podejściem do każdego pacjenta lub też pacjentki. Jeśli posiadasz przykrości związane z nietrzymaniem moczu, nadreaktywnym pęcherzem, bolesnym współżyciem, zespołem bólowym miednicy, obniżeniem narządów miednicy mniejszej, bliznami krocza, zaparciami, endometriozą czy też chociażby zabiegami operacyjnymi, wówczas bez żadnych wątpliwości warto skorzystać z naszych profesjonalnych usług.

Co więcej, należałoby wziąć pod uwagę określone ćwiczenia na wzmocnienie mięśni dna miednicy. Jest możliwość wykonywania ich zarówno stojąc, leżąc jak i siedząc. Fakt odnoszący się do tego, iż przerwa między skurczami powinna być mniej więcej tak samo długa jak sam skurcz, w trakcie wprowadzania kilku skurczów mięśni dna miednicy jest równie istotny. Gdy uzyskamy kunszt, ćwiczyć mięśnie dna miednicy możemy w zasadzie w każdej sytuacji, choćby wracając do domu autobusem lub siedząc przed komputerem. Cykliczne ćwiczenia wzmacniają mięśnie oraz zapewniają lepsze wsparcie dla narządów miednicy mniejszej. W okresie ciąży jest to niezmiernie ważne.}

Tagi: Zdrowie

Brak komentarzy

Zostaw komentarz